Asset Publisher Asset Publisher

3. Zabezpieczenie całych powierzchni

3.1   Grodzenie siatką

                Grodzenie metalową siatką leśną jest skuteczne, jeśli powierzchnia ochraniana nie jest zbyt duża i usytuowana tak, aby zwierzyna mogła bezproblemowo omijać grodzenie. Intensywność ,,parcia" na ogrodzenie jest tym większa, im większa jest ogrodzona powierzchnia. Lokalizacja długich płotów na naturalnych ,,ciągach" poruszania się zwierzyny, spowoduje zniszczenie siatki i uszkodzenie chronionej uprawy. Podobnie mało skuteczne jest dogradzanie nowych płotów do już istniejących. Dla prawidłowego rozwoju upraw decydujące są pierwsze lata ich istnienia. Jeśli w początkowym okresie nie pozwolimy na wydeptanie czy zgryzanie uprawy, to później stosując indywidualne środki ochronne możemy skutecznie zabezpieczać je przed nadmiernymi uszkodzeniami.

 

Razem na jednej uprawie mogą być (a nawet powinny), różne rodzaje zabezpieczeń. I tak gatunki szczególnie w danych warunkach narażone na zniszczenie np.(Db czy Jd), powinny być grodzone.  Inne wystarczy chronić indywidualnie wełną czy siateczkami. 

Po posadzeniu każda uprawa powinna posiadać jakiś plan ochrony przed zwierzyną, w zależności od stopnia jej zagrożenia. Niektóre uprawy nie wymagają w ogóle zabezpieczania, ponieważ nie są narażone na penetrację przez zwierzynę inne wręcz przeciwnie. Tylko bardzo dobrze wykonany płot (z pozostawionymi przejściami dla zwierzyny) może uchronić je przed zniszczeniem.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

III Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

III Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

Komitet organizacyjny III Mistrzostw Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych ma zaszczyt zaprosić leśników- łuczników do udziału w/w Mistrzostwach.

Jest to wspaniała okazja do integracji i rywalizacji miłośników prastarej broni jaką jest łuk.

Impreza o charakterze sportowo- integracyjnym odbędzie się w dniu 01 czerwca 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Warcino przy Leśnym Pensjonacie Kawka w miejscowości Kawka/ Biesowic.

Do udziału w Mistrzostwach uprawnieni są pracownicy jednostek Lasów Państwowych, parków narodowych, instytucji badawczych i naukowych leśnictwa, BULiGL, emerytowani pracownicy LP, pracownicy Zakładów Usług Leśnych a także absolwenci, uczniowie i studenci szkół leśnych.

Zgłoszenia do Mistrzostw przyjmowane są online na stronie internetowej https://elektronicznezapisy.pl/event/3727.html.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa z dniem 20 maja 2019 r.

Regulamin oraz szczegóły dostępne na stronie internetowej www.warcino.szczecinek.lasy.gov.pl i portalu Facebook.

Osobą koordynującą sprawy organizacyjne mistrzostw jest Kamil Szydłowski, tel. 59 857 6671, 728 980 521, email: kamil.szydlowski@szczecinek.lasy.gov.pl

Do zobaczenia w Warcinie